• Boeing, 737 MAX Uçuşlarının Geçici Olarak Durdurulması Konusundaki Adımları Desteklemektedir

    13 Mart 2019 - Boeing’in 737 MAX uçaklarının emniyetine olan güveni tamdır. Bununla birlikte Boeing, Federal Havacılık Kurumu (FAA), Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu (NTSB), dünyanın her yerinden havacılık otoriteleri ve müşterileri ile yaptığı istişareler sonucunda, azami ihtiyatlılık gereği ve yolcuların uçuş emniyeti ile ilgili güvende hissetmelerini sağlamak üzere, 737 MAX uçaklarının tüm dünyadaki 371 adetlik filosunun operasyonunu geçici olarak durdurmak üzere Federal Havacılık Kurumu’na tavsiyede bulunma kararı almıştır.

    Boeing Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dennis Muilenburg yaptığı açıklamada, “Boeing Ailesi adına her iki elim kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine ve sevenlerine en içten başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

    Muilenburg ayrıca, “Azami ihtiyatlılık gereği, bu proaktif adımı destekliyoruz. Uçuş emniyeti uçaklarımızı üretmeye başladığımız günden bu yana Boeing için en önemli değer olmuştur ve olmaya devam edecektir. Şirketimiz için de, sanayiimiz için de, bundan büyük bir öncelik bulunmamaktadır. Söz konusu kazaların nedenini anlamak için soruşturma görevlileri ile işbirliği içinde çalışarak, uçuş emniyetini daha da geliştirmek, bu tür kazaların tekrar meydana gelmemesini sağlamak amacıyla elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” diye belirtti. 

    Boeing, Federal Havacılık Kurumu’na bu yönde tavsiyede bulunmakta, ve Kurumun kararını desteklemektedir.