• Boeing ve SunExpress, 10 adet 737-8 MAX Siparişi İçin Anlaşma İmzaladı

  • Tatil-seyahat sektörünün önde gelen havayolu şirketi, filosunu yenilemek ve büyütmek için 10 adet MAX 8 uçağı opsiyonunu kullanmaya karar verdi.
  • SunExpress CEO’su, “Boeing’in bize güvenli, güvenilir ve verimli uçaklar teslim edeceğine inancımız tam.” açıklamasında bulundu.

  18 Kasım 2019 - SunExpress, filosunu yenilemeyi ve tatil-seyahat sektöründeki konumunu güçlendirmeyi sürdürüyor. SunExpress ve Boeing, bugün Dubai Airshow’da, havayolu şirketinin 10 adet ilave Boeing 737 MAX opsiyon hakkını kullanmaya karar verdiğini duyurdu.

  Liste fiyatı 1,2 milyar dolar değerindeki alım, SunExpress’in daha önce kesinleştirdiği 32 adet MAX uçağı siparişine ilave edilecek. 

  SunExpress CEO’su Jens Bischof, “Boeing ile uzun yıllara dayanan güçlü ve güvenilir ilişkimizin sonucu olarak opsiyonumuzu kesin siparişe çevirmeye karar verdik. 737 MAX uçaklarını aşamalı olarak filomuza katarak orta ve uzun vadede sunduğu ekonomik ve ekolojik avantajlardan faydalanmaya yönelik stratejik kararımızın arkasındayız. Boeing’in bize güvenli, güvenilir ve verimli uçaklar teslim edeceğine inancımız tam. Şüphesiz ki, uçağın uçuşa elverişliliğinin ilgili makamlarca tartışmasız bir şekilde onaylanması gerekmektedir. SunExpress olarak azami önceliğimiz uçuş güvenliğidir ve her zaman böyle kalacaktır.” dedi.

  Avrupa, Türkiye ve popüler tatil destinasyonları arasında doğrudan uçuşlar düzenleyen havayolu şirketi, son yıllarda dikkate değer bir büyüme kaydetti ve başta Boeing 737 uçaklarıyla olmak üzere filosunu istikrarlı bir şekilde genişletti. SunExpress, geçen yıl, 100’ye yakın destinasyonda yaklaşık 10 milyon yolcu taşıdı.

  Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Stan Deal, “SunExpress’in ekiplerimize duyduğu güven bizi onurlandırdı. SunExpress, Boeing 737’nin verimliliğini ve güvenilirliğini büyüyen ağı içinde her geçen gün ispat ederek, yıllar boyunca en değerli ortaklarımızdan biri oldu. MAX uçuşlarının yasaklanmasının SunExpress’e ve yolcularına yarattığı sorunlardan ötürü büyük üzüntü duyuyoruz. Boeing ekipleri, uçağın güvenli bir şekilde hizmete dönmesi yoğun bir şekilde çalışıyor ve Türk turizm sektöründe hava ulaşımının belkemiğini oluşturan SunExpress’e destek vermeyi sürdürüyor.” açıklamasında bulundu.

  Koltuk kapasitesi 130 ile 2130 arasında değişen ve 7.130 kilometre (3.850 deniz mili) menzile ulaşabilen uçak ailesinin bir parçası olan 737 MAX 8, CMF International yapımı LEAP-1B motoru ve ileri teknoloji kanatçık gibi özellikleriyle, havayolu şirketlerine, günümüzün en verimli tek koridorlu uçaklarına kıyasla yüzde 14 daha fazla verimlilik ve yeni destinasyonlar için daha uzun menzil sunmaktadır.

  SunExpress Hakkında:

  Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kurulan SunExpress, havacılık sektöründeki 30 yıllık tecrübesi ve tatil havayolu uzmanlığı ile Türkiye ile Avrupa arasında ve popüler tatil destinasyonları olan Kanarya Adaları, Kızıl Deniz ve Kuzey Afrika’da, 30 ülkede 90’dan fazla destinasyona uçuş gerçekleştirmektedir. Avrupa’nın en genç filolarından birine sahip olan SunExpress, merkezleri Antalya, baseleri Frankfurt, İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan 4.200’den fazla çalışanı ve 84 uçaklık filosu ile her yıl 10 milyona yakın yolcu taşımaktadır. SunExpress ile ilgili detaylı bilgiye ve uygun fiyatlı kaliteli uçuşlara www.SunExpress.com’dan ulaşabilirsiniz.  

  Boeing Hakkında:

  Dünyanın önde gelen havacılık ve uzay şirketi Boeing, ticari ve askeri uçak üretimi birlikte değerlendirildiğinde dünyanın en büyük uçak üreticisidir. Şirket, 150’den fazla ülkedeki müşterilerine ürün ve destek hizmeti sağlamaktadır. Tüm dünyada 150.000’in üzerinde kişiyi istihdam eden Boeing, küresel tedarikçi üslerinin yeteneklerini daha yukarılara çekmektedir. Uzay ve havacılık sektöründeki liderliği ve tecrübesiyle Boeing, teknoloji ve inovasyon alanlarındaki liderliğine, müşterileri için en iyi ürünleri sunmaya, insanlarına ve gelecekteki büyümesine yatırım yapmaya devam etmektedir.