Basın Bültenleri

Boeing, Türkiye’de staj programı başlattı

5 Temmuz 2023 - Boeing, Türkiye’deki ilk staj programını bu sene uygulamaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitim gören ve staj programında yer almaya hak kazanan başarılı öğrenciler, Temmuz ayı itibariyle iki ay boyunca Boeing Türkiye ofislerinde, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ve Boeing Ticari Uçaklar (BCA) ekipleriyle birlikte çalışma şansına sahip olacak.

Her birine ayrı danışman atanacak stajyer öğrenciler, sekiz hafta boyunca iş başında eğitim uygulamalarının yanı sıra, havacılıktaki ilgi alanlarına göre özel olarak hazırlanmış eğitim oturumlarına katılacak. Öğrenciler, ayrıca, İstanbul Teknopark’ta bulunan Boeing Türkiye Mühendislik ve Teknoloji Merkezi’yle birlikte Boeing Saha Hizmetleri ofisi ve uçuş eğitimi tesislerini ziyaret etme fırsatı yakalayacak.

Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi Ayşem Sargın stajyer öğrencilerle birlikte - 1

Staj programının başlangıcı vesilesiyle öğrencilerle bir araya gelen Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi Ayşem Sargın, “2017 yılında başlattığımız ve paydaşlarımızla birçok ortak başarıya imza attığımız Boeing Türkiye Milli Havacılık Planı’nın en önemli unsurlarından biri olan havacılıkta kabiliyet gelişiminin bir parçası olarak, gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Geleceğin havacılık profesyonelleri olarak gördüğümüz öğrencilerimiz, bu staj programıyla sekiz hafta boyunca uygulamalı ve teorik bir eğitimden geçerken aynı zamanda ilk kurumsal deneyimlerini dünyanın en büyük havacılık ve uzay şirketinde yaşayacaklar. Umuyorum ki, buradan aldıkları ilhamla havacılık sektöründe iyi bir kariyer yapmanın yanı sıra, diğer gençler için de güçlü birer rol model olacaklar.” açıklamasında bulundu.

Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi Ayşem Sargın stajyer öğrencilerle birlikte - 2

Boeing, yaz stajı programını her yıl düzenli hale getirerek, Türkiye’de eğitime ve nitelikli işgücü geliştirilmesine yönelik kararlılıkla yürüttüğü faaliyetlerini daha ileriye taşımayı hedefliyor. Boeing’in bu alanda devam eden projeleri arasında, Türkiye’nin farklı şehirlerinden lise öğrencilerini havacılık odaklı STEM (fen, teknoloji, mühendislik ve matematik) eğitimi ile tanıştıran Newton Gezici Bilim Atölyesi ve havacılıkta inovasyonu teşvik etmek amacıyla Türkiye’deki birçok üniversite ile yürütülen işbirlikleri yer alıyor.

Boeing Hakkında

Dünyanın önde gelen havacılık ve uzay şirketi Boeing, 150’den fazla ülkedeki müşterilerine havacılık ürünleri ve destek hizmetleri sağlamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) en büyük ihracatçısı olan şirket, küresel bir tedarikçi üssünün kabiliyetlerini küresel ölçekte ekonomik fayda yaratmak, sürdürülebilirlik ve toplumsal etki için kullanmaktadır. Boeing ekipleri, geleceğe yönelik yenilikler geliştirmeyi ve şirketin temel değerleri olan güvenlik, kalite ve dürüstlüğü yaşatmayı hedeflemektedir. Ekibimizin bir parçası olmak için boeing.com/careers adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim:

Elena Alexandrova
Boeing Avrasya İletişim Direktörü
+ 971 56 687 6987
elena.alexandrova@boeing.com

Banu Buyurgan
Medya İlişkileri
GTC İletişim Danışmanlığı
+90 312 447 00 20
banu.buyurgan@gtc.com.tr