Boeing Hakkında

Genel Bilgi

Dünyanın önde gelen havacılık ve uzay şirketi olan Boeing, ticari ve askeri uçak üretimi birlikte değerlendirildiğinde dünyanın en büyük uçak üreticisidir. Boeing, ayrıca helikopter, elektronik ve savunma sistemleri, füzeler, uydular, fırlatma araçları ve ileri bilgi ve muhabere sistemleri tasarlamakta ve üretmektedir. NASA’nın ana servis sağlayıcılarından biri olarak Boeing, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun ana yüklenicisidir. Şirket, aynı zamanda birçok askeri ve ticari havayolu destek hizmeti de sunmaktadır. Boeing, 150 ülkedeki müşterisine ürün ve destek hizmeti sağlamakta olup, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) en büyük ihracatçılarından biridir.

Boeing, uzay ve havacılık alanında uzun yıllara dayanan liderlik ve yenilikçilik geleneğine sahiptir ve ortaya çıkan müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürün yelpazesini ve sunduğu hizmetleri genişletmeye devam etmektedir. Şirketin geniş kabiliyet alanı içinde; ticari uçak ailemiz için yeni ve daha etkin üyeler geliştirilmesi, network merkezli operasyonlar ile askeri platformların, savunma sistemlerinin ve savaş uçaklarının entegrasyonu, işletme birimlerine uzanan ileri teknoloji çözümler üretilmesi, uçakların elektronik veri aktarım kabiliyetiyle donatılması, hareketli platformlarla bağlantı sağlanması ve müşterilerimiz için finansal çözümler üretilmesi yer almaktadır.

Merkezi Chicago’da bulunan Boeing, ABD ve 65’in üzerinde ülkede dünyanın en çeşitli, yetenekli ve yenilikçi işgücünü temsil eden 153.000’in üzerinde kişiyi istihdam etmektedir. Şirketimiz aynı zamanda dünya çapındaki tedarikçilerinde çalışan yüzbinlerce kişinin yeteneklerinden de faydalanmaktadır.

Temmuz 2019

Merkez Ofis:

100 North Riverside
Chicago, Illinois
60606